O jarnú neporaziteľnosť a úctyhodnú 11-zápasovú sériu bez prehry sme prišli v poslednom domácom stretnutí našej najvydarenejšej sezóny v MONACObet lige. Pripravili nám ju Šamorínčania, ktorí v Malženiciach zvíťazili 3:2. „Zle sme vstúpili do zápasu. Celý prvý polčas sme si takmer nevytvorili šancu. Do druhého sme išli s tým, že nemáme čo stratiť a chceme to zdramatizovať. Mne sa to podarilo, ale na remízu to už nestačilo,“ povedal Adrián Mojžiš, ktorý v 64. minúte nahradil Arthura Legnaniho. O štvrťhodinu na to bol faulovaný v pokutovom území a napriek psychologickej hre brankára bol úspešný. „Ja sa sústredím vždy na seba. Pozerám sa naňho a dám to do druhej strany. Vždy si verím. Vo svojej futbalovej kariére som zahodil jednu penaltu z tridsiatich,“ opísal gól na 1:3 Mojžiš, ktorý bol rovnako sebavedomý aj pri priamom kope. „Hneď som mal myšlienku to kopať do brankárovej strany, pretože zo šestnástky ponad múr je to ťažký kop. Veril som, že to padne a padlo, ale bohužiaľ, žiadny bod z toho nemáme. Chýbal nám kúsok šťastia, ale hlavne sme prvých 60 minút zaspali. To bola najväčšia škoda. Každý mal v hlave, že môžeme ísť do baráže a to nám trošku zviazalo nohy. Šamorín tiež hral o niečo a cítil som, že majú väčšiu emóciu,“ uzavrel rozhovor náš dvojgólový kanonier.
„Musím súhlasiť s Aďom. Šamorín nehral úplne o holý život, ale stále bol ešte zapojený v hre o záchranu. Išiel do toho naplno od prvej minúty, napádal nás, pressoval. Nikto z nás pred dvomi mesiacmi neuvažoval o baráži, ale potenciálna vidina sa na nás prejavila a nepoznačila nás v dobrom slova zmysle,“ nadviazal na Mojžiša Tomáš Šarmír. „Do 60. minúty to bolo veľmi zlé. Absolútne sme neboli prítomní na ihrisku, nebehali sme, nevyhrávali sme súboje, nebolo tam žiadne chcenie, ponuková činnosť, nepodržali sme loptu… Vyústilo to do toho, že súper zaslúžene využil svoje šance,“ povedal o našom zlom vstupe do zápasu Šarmír. „V šatni sme si povedali, že skúsime niečo zmeniť alebo dostaneme “kefu.“ Našťastie sme sa prebudili, začali hrať, zmenili sme rozostavenie a herný systém, ale prišlo to neskoro. Keby hráme tak od začiatku, vyzeralo by to inak. Mrzí nás to najmä kvôli divákom, ktorých návštevu si veľmi ceníme a ďakujeme im.“
Domáca bodka za sezónou teda nedopadla úspešne, ale definitívne zbohom za sezónou bude verme úspešné. Záverečný duel ročníka 2025/2026 nás čaká v piatok 15. mája od 17:00 v Starej Ľubovni. DYNAMO DO TEHO!











