Dynamo má za sebou historickú sezónu v 2. lige, v ktorej sme obsadili fantastické 5. miesto. Hráči po náročnej sezóne oddychujú a už 10. júna začínajú letnú prípravu. Kto však nezaháľa je vedenie klubu, ktoré poctivo pracuje na prípravách pred štartom novej sezóny. Kým sa oficiálne začne naše štvrté účinkovanie v MONACObet lige, za uplynulým ročníkom sme sa obhliadli s generálnym manažérom klubu Petrom Bunčekom.
Ako by si zhodnotil sezónu?
Uplynulá sezóna dopadla nad naše očakávania. Na začiatku prišlo k určitým zmenám. Zmenil sa hlavný tréner a tiež sa zmenili podmienky striedavých štartov hráčov, ktoré sme mali v rámci spolupráce so Spartakom Trnava. Bola to teda pre nás výzva ako poskladať káder a celkovo ako sa postaviť k celému ročníku. Jesenná časť nám ukázala drobné nedostatky v hernom prejave alebo vo výsledkoch. Boli tam samozrejme aj svetlé momenty. Videli sme, čo potrebujeme zlepšiť. Dôležité bolo zimné prestupové obdobie a celkovo príprava na jarnú časť. Vedeli sme, že táto sezóna bude veľmi tesná, ale ako sme sa pripravili a aké výsledky sme začali dosahovať… Bola to skrátka jazda – dlhá séria bez prehry, čisté kontá… Sme veľmi radi. Boli sme síce blízko senzácie a 2. miesta v podobe baráže o Niké ligu, ale nebol to náš cieľ. Išli sme od zápasu k zápasu. Aj keď hráči alebo fanúšikovia si to želali, na konci sezóny som rád, že sme skončili na 5. mieste a neriešili sme, že sme v spodnej časti tabuľky a že súrne potrebujeme body. Som veľmi rád za sériu v jarnej časti. Som za ňu hrdý na hráčov a celý klub, ako sme to všetko zvládli. Odzrkadlilo sa to aj na konečnom umiestnení.
Čo znamená pre celú obec naše účinkovanie v 2. lige? Na posledné domáce kolo prišla rekordná návšteva sezóny, cez 1000 ľudí, to je asi obrovské zadosťučinenie.
Pre obec Malženice to znamená veľmi veľa. Máme za sebou tri úspešné ročníky v 2. lige. Ako jediná obec v trnavskom regióne hráme druhú najvyššiu súťaž. Za návštevy sme veľmi radi, najmä na poslednom zápase. Snažili sme sa nastaviť hrací čas tak, aby si fanúšikovia, ktorí sledujú dedinský futbal v nižších súťažiach, vedeli nájsť cestu na štadión. Ďakujeme všetkým, ktorí počas sezóny prišli a podporovali nás. Taktiež ďakujeme sponzorom a každému kto je v klube a venuje svoj čas futbalu. Myslím, že hráči podporu z tribún a klubu cítili. Najmä mladým to pomáha k výkonom a určite to malo vplyv na celkové umiestnenie.
Sme malý rodinný klub, ako vnímaš vzťahy vedenia a kabíny?
Ktorúkoľvek sezónu sme hrali alebo akúkoľvek súťaž, vzťahy v klube a celkovo medzi mužstvom a funkcionármi, fanúšikmi, boli vždy na dobrej úrovni. Vždy sme sa snažili urobiť pre hráčov maximum. Myslím, že každý hráč i tímy, ktoré tu kedy boli, to pocítili. Nesnažíme sa tlačiť na pílu, snažíme sa udržiavať pohodu v klube. Aby hráči, najmä mladí, ktorí dostali šancu hrať druhú ligu, mali pokoj na kopačkách a mohli sa rozvíjať ďalej.
Aké sú ambície do nového ročníka?
Letná prestávka medzi sezónami je veľmi krátka. Nekončíme, ale naopak pokračujeme už v prípravách do nového ročníka. Je to dôležité z hľadiska toho, aby sme vyskladali káder čo najlepšie v rámci našich možností. Konkrétne očakávania nebudem spomínať. Ja som bol rád za nastavenie, ktoré bolo v uplynulej sezóne, že ideme od zápasu k zápasu, a bolo to hlavne v jarnej časti. Vtedy sme nepozerali na dlhodobé úspechy alebo konečné umiestnenie. Ak poskladáme dobré mužstvo, ktoré bude mať opäť podiel mladých hráčov a budú sa zlepšovať a bude sa na nich radosť pozerať, budem veľmi rád. Naším dlhodobým cieľom je, aby sa hráči etablovali do prvej ligy, najlepšie do Spartaka Trnava a budeme ich vidieť na ligových trávnikoch.
DYNAMO DO TEHO!











