Naša najvydarenejšia sezóna v 2. najvyššej súťaži je vo finále. Posledný zápas sezóny 2025/2026 odohráme v piatok 15. mája o 17:00 na ihrisku Starej Ľubovne. Opäť sa budú hrať všetky zápasy kola v rovnakom čase.
V troch vzájomných stretnutiach zatiaľ platí – môj dom, môj hrad. V prvom súboji sme v minulej sezóny doma zvíťazili 2:0, keď sa v prvom polčase presadili Šulek a Kudlička. Rovnakým výsledkom sme v jarnej odvete prehrali. V tomto ročníku to bol napínavejší boj, keď sme vďaka Turanskému a Drugovi zvíťazili doma 2:1.
Osud Starej Ľubovne v MONACObet lige je nateraz spočítaný. Jeden zápas pred koncom sezóny má totiž na poslednom mieste nedostihnuteľnú štvorbodovú stratu na 13. miesto zaručujúce zotrvanie v súťaži. Naopak, ak vyhráme a Petržalka nie (stačí aj remíza) môžeme sa posunúť na konečné 4. miesto. V prípade nášho zaváhania a výhier tímov za nami, môžeme najhoršie skončiť na 7. priečke.
RedFox majú na konte 26 bodov, ale na jar ich získali iba 10. Zvíťazili iba nad Lehotou pod Vtáčnikom (2:1) a prekvapivo nad Zlatými Moravcami (4:2). Po jednom bode zinkasovali za remízy s Považskou Bystricou, Pohroním, Šamorínom (vš. 1:1) a Interom Bratislava (2:2). Napriek istoty zostupu nie je Stará Ľubovňa márna v ofenzíve. Najlepším strelcom je český záložník Jakub Kousal so siedmimi gólmi, teda rovnakým počtom zásahov ako naši Bukovský a Mojžiš. V defenzíve to však nie je terno, pretože Stará Ľubovňa inkasovala až 50-krát, viac gólov dostala iba Žilina B (59).
Posledný zápas sezóny 2025/2026 nás teda čaká v piatok 17. mája, kedy sa od 17:00 predstavíme v Starej Ľubovni. Ak sa vám nepodarí prísť podporiť Dynamo osobne, duel môžete sledovať prostredníctvom TV platformy stávkovej kancelárie Tipsport. DYNAMO DO TEHO!











